Najčastejšie TECHNICKÉ chyby na webe

Webstránka je vaša prezentácia, vizitka vášho podnikania – vaše virtuálne JA. Všetci chcú mať stránku peknú, profesionálnu a hlavne všetci potrebujú, aby im prinášala zákazníkov. Ak sa však snažíte pri tvorbe webu šetriť, často sa nakopí hneď niekoľko chýb na webe.
NAJCASTEJSIE CHYBY NA WEBE

Takýto web pôsobí často lacno, neprofesionálne a logicky zákazníkov skôr odradí ako prinesie. Na čo si dať pozor?

Chyby na webe môžeme rozdeliť do oblastí

  • Technické chyby
  • Dizajnové chyby
  • Obsahové chyby

Dnes sa pozrieme na prvý bod, a tým sú technické chyby na webstránkach. 

Aké sú časté technické chyby na webe?

1.Rýchlosť načítania stránky
Toto je jedno zo základných kritérií ktoré rozhoduje o tom, či váš zákazník zostane na vašom webe, alebo ho opustí. Žijeme rýchlu dobu, a to v online priestore platí dvojnásobne. Optimálne je ak sa web načíta do 3 sekúnd, ak je  rýchlosť načítania stránky viac ako 5 sekúnd, je potrebné spozornieť. 

2. Neplatné odkazy
Asi všetci sme už zažili situáciu, keď sme niečo na stránke hľadali a po kliknutí na odkaz vypísalo chybu 404 – stránka nenájdená. Ako ste sa cítili? Frustrovaní, zmätení, možno nahnevaní. Presne tak sa cíti váš zákazník na webe, keď mu niektorý z odkazov nefunguje. Pôsobí veľmi nedôveryhodne. Preto je potrebné web pravidelne kontrolovať a starať sa o jeho údržbu.

3. Obrázky nie sú optimalizované
Príliš veľké obrázky na webe spomaľujú načítanie stránky. Navyše, ak nie je obrázok v správnej veľkosti na webe, môže byť neostrý, rozpixlovaný alebo naopak príliš veľký.

4. Zabezpečenie stránky HTTPS
HTTPS zabezpečuje šifrovanie komunikácie, čo prináša väčšiu bezpečnosť dát. Ak stránka nemá platný HTTPS protokol, prehliadač vás na to vášho zákazníka vopred upozorní a nedovolí mu napríklad vyplniť formulár na vašej stránke. 

5. Ďalšie časté chyby
Veľa nefunkčných pluginov, nekompatibilných pluginov alebo pluginov, ktoré sa nevyužívajú môžu spomaľovať stránku alebo dokonca brániť funkčnosti jej niektorých častí. Preto by mala každá stránka mať správcu, ktorý vidí na pozadie webu a vie sa pravidelne starať o jej aktualizáciu a údržbu. 

Či už vás webstránka stojí 200€ alebo 2000€, toto sú základné štandardy ktoré majú byť na webe dodržané, aby ste o návštevníkov stránky neprišli a mohla vám generovať príjmy.

KONTAKT

Návrat hore